Rada rodičovského združenia

Rodičovské združenie (ďalej RZ) je neziskové záujmové združenie rodičov alebo zákonných zástupcov detí, ktoré navštevujú Materskú školu (ďalej MŠ) Nábrežná 39, Nové Zámky

Poslaním RZ na MŠ je spolupracovať s vedením MŠ ako aj s celým pedagogickým zborom pri  výchove a vzdelávaní detí, spolupracovať pri ochrane a presadzovaní výchovného záujmu rodičov alebo zákonných zástupcov detí, pri ochrane učiteľov pred nepriaznivými faktormi procesu výchovy.

RZ zhromažďuje a rieši námety, prípadné pripomienky a požiadavky rodičov dotýkajúce sa výchovy a vzdelávania detí, zabezpečovania vzdelávacieho procesu ako aj podmienok, v ktorých sa tieto procesy uskutočňujú.

Požiadavky vedenia MŠ dotýkajúce sa spolupráce MŠ s rodičmi sú predkladané na Rade rodičov a snaží sa po vzájomnej dohode tlmočiť rozhodnutie Rady rodičom na jednotlivých triednych aktívoch.

RZ spolupracuje s vedením MŠ pri riešení problémov výchovy a vzdelávania detí, pri organizovaní záujmovej činnosti detí MŠ v rámci riadneho edukačného procesu ako aj v čase po ňom. Úzko spolupracuje pri zabezpečovaní kultúrnych a športových podujatí MŠ. Zabezpečuje účasť svojich zástupcov v Rade školy a v jednotlivých poverených funkciách.

Výbor ZRPŠ v šk.roku 2017/2018 bude pracovať v nasledovnom zložení:

Predseda:             JUDr. Petra Štofková / trieda Macko Pusík/

FEBRUÁR 2018

2. Hospodárenie s finančnými prostriedkami - revízna kontrola
  3. Vyhodnotenie aktivít september - január
  4. Príprava metodického dňa, veľkonočného jarmoku, Dňa Zeme, Dňa otvorených dverí, atletických pretekov, Dňa rodiny
  5. Diskusia - návrhy a pripomienky členov výboru
  6. Rôzne
  7. Záver

MÁJ 2018

2. Stav financií - zhodnotenie hospodárenia
  3. Vyhodnotenie aktivít školy
  4. Príprava olympiády, Indiánského dňa, školských výletov, rozlúčkovej slávnosti
  5. Diskusia - návrhy a pripomienky členov výboru
  6. Rôzne
  7. Záver

POZNÁMKA: zasadnutia výboru ZRPŠ sa budú konať podľa potreby a operatívne, prípadné zmeny termínov, uvedené v tomto pláne, budú včas oznámené.